Supe me jufka

Pergatitja:

 • 500 gr Jufka Dibre
 • 1 lugë gjelle vaj ulliri
 • 2 thelpinj hudhër,
 • 1 qepë e grirë,
 • 2 karrota,
 • Kercell selinoje,
 • 2 gjethe dafine
 • Majdanoz
 • 1 lugë gjelle koncentrat natyral ushqimor

Përgatitja:

 1. Nxehni vajin në një tenxhere të madhe mbi nxehtësinë mesatare shtoni hudhër dhe qepë trazojeni për 2 minuta.
 2. Shtoni karrotat, selinone, dafinen dhe koncentratin ushqimor lerini të skuqen për 2 minuta. Shtoni ujë të nxehtë dhe hidhni jufkat në tenxhere. Lereni të zjejnë për 10 minuta.Shtoni kripë dhe piper dhe shërbejeni.