Sallatë me Karrota

Përbërësit:
  • 6 deri në 8 karrota të mëdha
  • 2 Lugë gjelle uthull molle
  • 1 Lugë gjelle mjaltë
  • 1 Lugë gjelle lëng lime
  • 1/2 Lugë caji kripë
  • 1/3 Filxhan caji majdanoz i grirë

 Përgatitja:

  1. Lani dhe qëroni karroten nga lëkura dhe më pas priteni në formë monedhe.
  2. Në një tas të vogël hidhni uthullën mjaltin lëngun e lime kripën dhe majdanozin e prerë imët.
  3. Përzieni gjithë ingredientët hidhini mbi karrotat e prera dhe trazoini të gjitha bashkë.

Ju bëftë mirë.