Pulë me Perime

Përbërësit:

 • 2 Gjokse pule mesatar të prera në kubikë
 • 1 Filxhan caji me speca të grira sipas dëshirës
 • 1/2 Qepë e grirë
 • 1 Kungull mesatar i grirë
 • 1 Filxhan caji me brokoli të prerë
 • 1/2 Filxhan caji domate të grira
 • 2 Lugë gjelle vaj ulliri
 • Kripë, piper
 • 1 Lugë gjelle përzjerje erezash

Përgatitja:

 1. Përgatisim furrën në 260C.
 2. Prisini të gjitha perimet në copa të mëdha dhe pulën në kubikë.
 3. Vendosni të gjitha përbërësit në një tavë dhe hidhni vaj ulliri dhe erza të ndryshme për ta marinuar.
 4. Vendosni tavën në furrë dhe lereni të qëndrojë për 15 min, kontrolloni herë pas here për të parë nëse të gjitha produktet janë gjati për tu shërbyer.

Ju bëfte mirë