Mjalti me ginger

Përbërësit:

- 1 kavnoz mjaltë

- 1 lugë gjelle ginger i grirë hollë.

Përgatitja:

Hidhni mjaltin në një tenxhere dhe shtoni gingerin e grirë. Lerini në temperaturë të ulët të bashkohen për rreth 10 min. Pasi të përfundojë procesi lereni për 2 orë ose deri në 2 javë në një kavanoz të mbyllur mirë, që masa të bashkohet tamam.
P.s: Përdorimi më i mirë është duke e hedhur në caj.

    Blini te gjitha produktet qe ju nevojiten per kete recete: