Karrota bebe te karamelizuara

Përbërësit:

  • 2 lugë vaj ulliri
  • 2 lugë çaji majdanoz të freskët të copëtuar
  • 1 lugë çaji sheqer kafe
  • 1/4 lugë çaji kripë
  • 1/4 lugë çaji piper i zi
  • 1 gr karrota të vogla

Përgatitja:

Ngroheni furrën në 200° C.

Kombinoje të gjithë përbërësit në një tas

Përzieni e karrotat me përberesit më siper dhe shtroni karrotat në një fletë pjekjeje.

 Piqni karrotat në 200 ° C për 20 minuta ose deri sa të jenë karamelizuar dhe zbutur.

Ju bëftë mire.