Biskota me Perime

Përbërësit:

 • 3 patate të mesme - të grira
 • 1/2 filxhan gjethe spinaq të freskëta - të copëtuar
 • 1/2 qepë të mesme - të copëtuar imët
 • 1/2 karrota – të coptuar në fije të holla
 • 1, 1/2 lugë lulelaker të grirë imët
 • Kripë - Për shije.
 • Miell Misri
 • Piper i kuq

 

Pergatitja:

 

 1. Në një tas përzieni patate të grirë, spinaq, qepë, karrotën
 2. Shto 1/2 lugë kripë dhe përzierje mirë
 3. Shtrydhni përzierjen e perimeve për të hequr të gjithë lagështirën dhe ujin e vete perimeve.
 4. Shtoni piperin e kuq dhe miellin e misrit.
 5. Rregulloni kripën duke provuar përzierjen
 6. Formoni përzierjen në forme biskote.
 7. Vaj ngrohje në një tigan dhe vendosni biskotat ne tigan per tu skuqur
 8. Dhe i lejme ng 2 minuta ne cdo ane per tu skuqur sa me mire.

BLINI TE GJITHA PRODUKTET QE JU NEVOJITEN PER KETE RECETE